08.08.2016

FILM: Don't Cry Mommy


Kolejny film, który jak zwykle obejrzałam z nudów, a okazał się czymś zaskakującym, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Do obejrzenia tego może również skusić was fakt, że gra tu Dongho, były członek U-Kiss, czego dowiedziałam się dopiero podczas oglądania filmu.

Tytuł: Nie płacz, mamo / Don't cry, mommy
Oyginalny tytuł: 돈크라이마미 (Don keu-rai ma-mi)
Gatunek: Dramat
Rok wydania: 2012
Główni bohaterowie: Yoo Rim (Yu Seon), Eun Ah (Nam Bo Ra), Yoon Jo Han (Dong Ho), Detektyw Oh (Yu Oh Seong).

Yoo Rim to kobieta świeżo po rozwodzie, która przejęła opiekę nad swoją córką, Eun Ah. Między matką a córką są wyjątkowo mocne więzi. Dziewczyna gra na wiolonczeli, dzięki czemu zagaduje do niej Jo Han - chłopak, który od dawna jej się podobał. Kiedy Yoo Rim jest na imprezie (wraz ze swoim kolegą, który jest detektywem), jej córka w tej samej chwili jest w szkole, chcąc podarować koledze czekoladki. Na miejscu jednak okazuje się, że Jo Han nie jest sam. W pewnej chwili pojawiają się jego koledzy, którzy gwałcą dziewczynę, co nagrał sam ukochany dziewczyny. W tym samym czasie matka spokojnie wraca do domu i zauważa, że jej dziecko jest nieobecne w domu. Dostaje telefon ze szpitala, dokąd się udaje.
Gdy Yoo Rim dowiaduje się, co przytrafiło się jej córce, chce sprawiedliwości. Ironią losu - chłopcy nie zostają ukarani ze względu na młody wiek. Eun Ah zamyka się w sobie. Dostaje wiadomość od jednego z oprawców głoszącą, że jeśli nie zjawi się pod podanym adresem, filmik z nagraną zbrodnią ujrzy światło dzienne. Naiwna dziewczyna udaje się we wskazane miejsce, gdzie ponownie przeżywa swój koszmar. W końcu nie wytrzymuje i popełnia samobójstwo. Zrozpaczona Yoo Rim postanawia zemścić się we własny sposób.

Z góry mówię, że podane tu informacje nie są spojlerami i znajdują się we wszelkich opisach filmu, ponieważ dopiero po podanych zdarzeniach rozpoczyna się prawdziwa akcja filmu.

Film był strasznie wzruszający, a rola Dongho, przyznaję, strasznie oglądanie filmu umilała mimo, że odgrywał rolę czarnego charakteru. Niektóre momenty nieco się przeciągały, ale myślę, że miały na celu podgrzanie atmosfery i miały pomóc wczuć się widzowi.

Plusy:
+ Dobra gra aktorska
+ Oprawa muzyczna
+ Fakt, że film ma przesłanie (na końcu można zobaczyć statystyki, jak mają się sprawy gwałtów nieletnich w Korei, film ma na celu walkę z tym)

Minusy:
Dopiero pod koniec filmu policja szuka winnego, wcześniej odczuwało się, że czyny Yoo Rim są bezkarne

Moja ocena:


To jeden z moich ulubionych koreańskich filmów, dlatego gorąco polecam!

Do przeczytania~♥


Ask ✩ Instagram


2 komentarze:

 1. Ciekawa recenzja.
  Fukoś, na jakiej stronie oglądałaś ten film?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był chyba playtube, gdy jeszcze normalnie działał ):

   Usuń