09.08.2016

Czy Black Pink to nowe 2NE1?


Fani YG w końcu doczekali się debiutu nowej grupy, na którą czekano tak długo - Black Pink, które już od początku nazywano drugimi 2NE1. Sam YG przyznał, że nowy zespół ma zastąpić miejsce kultowego zespołu. Ale czy Black Pink to nowe 2NE1?


Członkiń, tak samo jak w 2NE1, jest cztery: Lisa (main dancer, rocznik 1997), Rosé (main vocal i maknae, 1997), Jennie (liderka, main rapper, rocznik 1996) i Jisoo (visual, rocznik 1995). Osobiście myślę, że ich piosenki nie przypominają piosenek 2NE1, jednak koncept dziewczyn, tak samo jak 2NE1, pozostaje oryginalny, z lekkim pazurkiem, ale nadal dziewczęcy. Piosenki nie brzmią jak każda inne, wpadają w ucho, a jednocześnie mają wibracje współczesnego k-popu.

Od lewej: Jennie, Lisa, Rosé, JisooNa showcase zespołu, który odbył się 8 sierpnia w Seulu, CEO wytwórni, Yang Hyun Seuk wypowiedział się w sposób który oznaczałby, że Black Pink mają zastąpić 2NE1 i być nowym głównym źródłem dochodów YG Entertainment.("20 lat temu zadebiutowała grupa Swi.T lecz ich wyniki nie były za dobre, więc 7 lat temu powstała grupa 2NE1,lecz dziś mamy BLACKPINK. To trudne promować teraz 2NE1 teraz naszą reprezentatywną grupą jest BLACKPINK po dość długim czasie dlatego główna uwaga spada teraz na nie i przeznaczamy na tą grupę większość naszych funduszy”, cr. kpoplivepolska).

Jaka jest moja opinia? To prawda.
Każdy zespół kiedyś wygasa, na 2NE1 czas prawdopodobnie nadszedł - przede wszystkim CL zapomniała o zespole i promuje się w USA ("promuje", bo ja jej nie widzę), Minzy odeszła, a comebacku zespołu nie było już od bardzo dawna. YG potrzebowało nowego girlsbandu, który tak naprawdę zastąpi światowe 2NE1. Nie sądzę jednak, że wypada nazywać je następczyniami - nikt nie zastąpi 2NE1, to zespół od którego zaczęłam k-pop i wiem, że to tak nie działa.
Zdecydowanie będę śledzić poczynania zespołu - zainteresowały mnie, a wykonawców z YG bardzo lubię. 

A jakie są Wasze odczucia na temat Black Pink? Piszcie w komentarzach! ♥

Ask ✩ Instagram


5 komentarzy:

 1. Poprawka: W BlackPink każda dziewczyna jest liderką.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A raczej to, że żadna z nich nie jest liderką.
   Chociaż i tak pewnie skończy się tak, że Jennie nią będzie~.

   Usuń
 2. Na dance practice zatytuowanym ''Future 2ne1'', i które umieściłaś w notce nie ma Black Pink, tylko inne trainee ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem Lisa ma bardzo podobny rap do CL. Wgl wyglad dziewczyn jest scharakteryzowany jak u 2NE1 ://

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi się w ogóle nie podobają i nie czuję tego swagu, o którym każdy mówi. Nie rozumiem czym ludzie się zachwycają XD

  OdpowiedzUsuń