28.03.2015

Walka z własnymi słabościami

Hej hej!

Ostatnio dosyć często byłam pytana o biol-chem. Dlaczego ten kierunek, kim chcę po nim być, czy jest ciężko... Niby kierunek jak kierunek, ale twierdzi się że najtrudniejszy, bo wymaga bycia ścisłowcem.
A nie prawda.
Osobiście zawsze byłam postrzegana jako humanistka. Już w podstawówce pisałam wierszyki, piosenki, czytałam bardzo dużo książek i po prostu uwielbiałam polski. Szybko chłonęłam języki. Z historią też szło mi całkiem nieźle. Z matematyki za to przeciwnie - nie znosiłam jej. Słyszałam co prawda od nauczycielek, że "potrafię, ale jestem leniwa" ale ja nadal uważałam, że po prostu matma nie jest dla mnie.
Teraz lekcje których najbardziej nie lubię to historia i polski, a przepadam za matematyką czy geografią. Nie chodzi nawet o nauczyciela czy ilość materiału ale o to, że historia to ostatni przedmiot, który chce mi wejść do głowy.
Co więcej - wiedząc, że nie mam talentu do ścisłych przedmiotów, przykładam się bardziej z matematyki i fizyki. I wiecie co? Mam lepsze oceny niż z polskiego.

Wpadłam na pomysł z takim postem bo chciałam pokazać, że wszystko się da. Wystarczy tylko chcieć bo prawda jest taka, że często nasz umysł automatycznie nas blokuje, bo myślimy "A, i tak nie zrozumiem", "Nie umiem", "To za trudne". Dokładnie taką sytuację miałam w gimnazjum - to nie tak, że nie rozumiałam fizyki. Ja nawet nie chciałam jej zrozumieć.

Poza tym nie. Nie wiem kim chcę być. Nie wiążę swojej przyszłości z medycyną, przynajmniej na razie. Wybierając ten kierunek kierowałam się właśnie tym, bo skoro nie wiem kim chcę być to skąd mam wiedzieć, czy nie odwidzi mi się i jednak zamarzy mi się medycyna? Czy będzie to to czy jakaś filologia, po biol-chemie spokojnie mogę próbować iść na oba kierunki.

Mam nadzieję, że to nieco pomoże też niektórym z wyborem szkoły do jakiej chcą iść czy kierunku, który chcą wybrać. Też się bałam, też nie byłam pewna i też czasami mam wątpliwości. Jednak nie ma co się ograniczać, warto próbować i walczyć ze swoimi słabościami, bo właśnie w taki sposób się rozwijamy.

Życzę miłej soboty mimo, że - przynajmniej u mnie - jest pochmurna ♥
5 komentarzy:

 1. Gratuluję! ;* Obyś dała radę w drugiej klasie, wtedy chyba dopiero zaczynają się rozszerzenia, prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, nie-dziękuję haha~ 7 matematyk w tygodniu brzmi strasznie.

   Usuń
  2. No nieźle xd Pamiętam jak ja w 6 kl. miałam 6 matematyk w tygodniu. T^T Strasznie mnie zmotywowałaś tym postem ^~^.

   Usuń
 2. Fuko, dzięki za ten post. Ja mam dylemat czy iść do szkoły gdzie idzie większość moich przyjaciół czy tam gdzie jest lepszy profil. Muszę nad tym poważnie pomyśleć. :")

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może weź pod uwage to czy wolisz rozmawiać sobie z koleżankami na przerwach czy poznać nowe i iśc w kierunku, który Cię interesuję i chcesz robić coś w tym kierunku.

   Usuń