25.02.2015

Sekrety prosto ze sceny k-popu - makijaż

  Nadszedł czas na - prawdopodobnie ostatni - post z tej serii, oraz prawdopodobnie najkrótszy. Makijaż to coś, co jest najmniej 'niezrozumiałe' w świecie k-popu, jednak nie szkoda napisać o trikach czy chociażby najczęstszych makijażach gwiazd.

1. 
Stałe lub tymczasowe farbowanie brwi jest konieczne, gdy na głowach idoli królują wymyślne kolory włosów. O tyle o ile czasem wystarczy dobra kredka i cienie, o tyle czasami trzeba zastosować drastyczniejsze metody - dlatego rozjaśnianie brwi i potem farbowanie ich na bardziej pasujący do reszty kolor jest na porządku dziennym.

2.Dla efektu dużych oczu nie stosuje się tylko soczewek i eyelinera. Azjatki z natury - zazwyczaj - mają dosyć krótkie i proste rzęsy, dlatego aby uzyskać efekt chociażby taki jak wyżej - konieczna jest albo dobra mascara, albo sztuczne rzęsy.

3. 


"Po co tym celebrytom tyle eyelinera i cienia na oczach?", możnaby pomyśleć. Ma to jednak swoje usprawiedliwienie. Gdy idol spogląda normalnie - można to zauważyć zwłaszcza wśród męskich celebrytów - widzimy jedynie skrawek makijażu. Jednak gdy spojrzą w dół czy zamkną oczy widać, że mają całkiem sporo makijażu. Ilość użytego mejkapu jest taka a nie inna, ze względu na powieki, przez które w innym wypadku makijażu nie byłoby widać w ogóle.
W grę wchodzą również tasiemki do podklejania powiek, co automatycznie powiększa oczy i sprawia, że nie jest potrzebna aż tak duża ilość makijażu.

4.Nasz idol niekoniecznie z natury jest blady jak ściana. Czasami - a nawet zazwyczaj - zasługą tego jest za jasny (tylko o jakieś 3 tony) krem BB. Więcej o tym tutaj. Jednak podczas występów scenicznych, gdzie są kamery, używa się zazwyczaj zwykłch podkładów i pudru, ponieważ świecąca się twarz nie wygląda wówczas najlepiej. Jeśli chodzi o zdjęcie wyżej...z całym szacunkiem dla Red Velvet i Irene, ale jej makijażystka chyba przesadziła.

  Idole są tacy jak my, a nikt nie jest idealny - ten post z całej tej serii chyba najbardziej to pokazuje. Niemniej jednak mam nadzieję, że wpis się spodobał~
Do przeczytania! ♥

1 komentarz:

  1. A niektórzy dalej wierzą, że idole są piękni i cudowni cały czas :P
    boredofficially.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń