16.02.2015

Różnice między 'fanem' k-popu a 'Koreozjebem'

  Tak na wstępie - nie bierzcie sobie tego posta do serca i podejdźcie do niego z dystansem, bo ma mieć charakter jedynie żartobliwy 。◕ ‿ ◕。

  Ileż to razy można natrafić w internecie czy realnym życiu na osoby, które... zdecydowanie przesadzają ze swoją pasją. O tyle o ile niemal każdy z nas przechodzi "początkową" fazę - wszystkim się fascynuje, cieszy, jara i tak dalej - niektórym nieprędko to przychodzi. Jak więc odróżnić miłośnika k-popu i Korei od - tak, brzydko, zwanego - koreozjeba?


1. 
a) Miłośnik k-popu
Wyzywanie swojego idola od znienawidzonych i najgorszych jest na porządku dziennym.
b) Koreozjeb
Oppa jest cudowny i największym marzeniem jest posiadanie jego ołtarzyka w pokoju. Najlepiej z lawendowymi świeczkami, żeby podkreślić, jaki jest męski i przystojny. Albo piękny i kobiecy, jak kto woli.


2. 
a) Miłośnik k-popu
Chciałby odwiedzić Koreę, zobaczyć jak tam jest i kupić zapas płyt. Liczy się jednak z tym, że nie ma stuprocentowej szansy, że zamieszka tam, spodoba mu się czy uda mu się tam zaaklimatyzować.
b) Koreozjeb
Gdzieś ma różnice kulturowe i to, że każdy kraj w telewizji wygląda lepiej. Marzy mu się wielki apartament - wiecie, taki jak w dramach - najlepiej nad mieszkaniem oppy. A to, że wpadnie na niego w drodze po zakupy na obiad, to największa oczywistość.


3.
a) Miłośnik k-popu
Zdaje sobie sprawę, że jej bias nie należy do niej i lubi rozmawiać (ewentualnie spazzować/fangirlować) z osobami, które również go/ją biasują.
b) Koreozjeb
Jej idol nie może wziąć ślubu, mieć dziewczyny, a każda osoba która zadeklaruje się do bycia jego fanką może być pewna, że zostanie znienawidzona.
4.
a) Miłośnik k-popu
W tych włosach nasz idol wyglądał jak grzyb po deszczu, a w tamtych jak podpalona choinka. Nic to, liczy się wnętrze, nie?
b) Koreozjeb
Nieważne, że oppa miał czerwone włosy i wyglądał jak żarówka, albo że zrobili mu fryzurę na Billy Ray Cyrusa. Zawsze jest piękny, bo to nasz oppa.

5. 
a) Miłośnik k-popu
Wie, jak działają wytwórnie i dlatego nie wierzy we wszystko, co widzi na ekranie. Mimo to przyjemnie ogląda się mu programy ze swoimi idolami.
b) Koreozjeb
Skoro idol A zmacał tyłek idola B to znaczy, że coś między nimi jest. A jeśli w programie jeden zadeklarował się, że jest hetero, to na pewno kłamie. Przecież musi być gejem. Tekstu nie napisali sami? Co to za bzdura!

6.
a) Miłośnik k-popu

Więcej tego plastiku nie mogła mieć na tej twarzy?
b) Koreozjeb
Azjatki są takie piękne, a idolka A z zespołu X wcale nie ma podejrzanie idealnego nosa, czy nienaturalnie dużych oczu...


Mam nadzieję, że przyjemnie się czytało i zapraszam do lektury przyszłych postów ♥9 komentarzy:

 1. Ciekawy post :D Czekam z niecierpliwością na następny :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wreszcie ktoś zauważył różnicę! Szczerze mam już kompletnie dość faneczek jarających się oppami jak nienormalne -,-

  OdpowiedzUsuń
 3. Fazowanie nie jest złe, ale trzeba z zdrowym rozsądkiem haha ogólnie super post więcej chcę !! <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko spoko, ale z wyzywaniem też trzeba mieć jakiś umiar, bo to równie niefajne jak ze stawaniem się prześladowczym fanem. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo wiadomo! Ten post ma być jedynie zabawny, w gruncie rzeczy to czy ktoś woli przykładowo przesadnie komplementować swojego biasa czy go 'wyzywać' to już jest sprawa~

   Usuń
 5. Spotkałam ostatnio takiego koreozjeba który mówił, że poza Koreą nie ma ulubionego aktora, bo przecież Koreańczycy są we wszystkim najlepsi....

  OdpowiedzUsuń
 6. Cały czas myślałam, że mam totalnego hopla na punkcie Korei i k-popu, ale teraz uświadomiłaś mi, że wszystko ze mną OK i potrafię się zachowywać jak normalny człowiek, ale też MIŁOŚNIK K-pop'u :"D
  Chyba za bardzo się interesuję kulturą i przemysłem, żeby wierzyć we wszystko oraz kochać swojego "Oppę" (nie potrafię powiedzieć na mojego ultimate "oppa" ;-;) niezależnie od tego co zrobi oraz nie wyśmiać go jak wygląda jak grzyb XD
  Bardzo lubię Twojego bloga, więc czekam na kolejnego posta <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! XD Taka początkowa faza fangirlowania zazwyczaj przechodzi, a jak człowiek poznaje już jak działa ten przemysł i ogólnie poznaje też cały kraj, to trochę schodzi na ziemię~

   Usuń