20.01.2015

Sekrety prosto ze sceny k-popu - włosy

  Pisałam już o tym, jak gwiazdy radzą sobie pod względem stylizacji na scenie i poza nią. Post dostał spory odzew, więc dziś kolejny z tej serii na trochę mniej tajemniczy temat, jakim są włosy koreańskich idoli.

1.
Włosy Krystal podczas promocji z "Red Light" wielokrotnie zmieniały długość

 i objętość

  Często możemy się nadziwić jak to jest, że jeszcze niedawno ta czy tamta idolka miała krótkie włosy, a po dwóch miesiącach wywija na scenie z włosami długimi po sam pas. Oczywiscie - jak można się łatwo domyślić - to zasługa doczepianych włosów. Dzięki nim można tworzyć także różne kolory i stylizacje fryzur, więc dla koreańskich idoli to ogromne ułatwienie - zwłaszcza, gdy ich naturalne włosy wycierpiały już katusze. Jest im też wygodniej - przykładem może być Hyuna, która swoje naturalne włosy zawsze ma krótkie.

2. 


  Mimo faktu, że Azjatki z natury zazwyczaj mają proste włosy, idole nie mają już takiej łatwej sprawy. Kiedy włosy są zniszczone od ciągłych stylizacji i farbowań to ciężko żeby pozostawały idealnie gładkie i proste, prawda? Dlatego koreańskie idolki sypkość i wygładzenie swoich włosów zawdzięczają prostownicom. Te koreańskie są naprawdę świetne (np firma CHI), jednak ich cena bywa równie świetna... Cóż, idoli i ich stylistów stać ;)

3. 
Włosy Rap Monstera podczas promocji z "War of Hormone" były
traktowane różnymi kolorami
  
Czasami, gdy włosy idola są już wymęczone farbowaniem lub po prostu chce się chwilowej zmiany, używa się także kredy do włosów lub - opcjonanie - tonerów. Może ktoś z was pamięta sytuację, gdy G-Dragon wszedł na galę w innym kolorze włosów niż kiedy z niej wychodził~

4. 


  Chyba wszyscy wiemy, że najkrótsze kosmyki włosów potrafią powywijać się w kosmiczne strony. Dlatego męscy celebryci często muszą podpinać przed występem boki swoich fryzur małymi spineczkami, aby pozostawały one proste.


Mam nadzieję, że post się spodobał! Jeśli mi się uda - mam nadzieję, że tak - pojawi się również post dotyczący makijażu.
Do przeczytania~♥

4 komentarze:

 1. Uwielbiam twój blog i posty z tej serii też są fajne ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Na Japonii, ani na Korei się nie znam, ale muszę przyznać, że twoje posty czyta się bardzo przyjemnie.
  Pozdrawiam
  http://argia39.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam ten i poprzedni post. Bardzo ciekawe, mimo iż nie interesuję się Koreą ani idolami c: Z chęcią przeczytam notkę o makijażu, na pewno będzie równie interesująca :) Pozdrawiam <3

  OdpowiedzUsuń