10.01.2015

Sekrety prosto ze sceny k-popu - ubrania

    Od dawna już wiadomo, że życie k-popowego idola niekoniecznie jest usłane różami. Również na scenie, gdzie przywdziewają najróżniejsze i najdziwniejsze kreacje, muszą sobie jakoś poradzić, aby nie mieć wpadki lub wyglądać jak najlepiej. Dziś chciałam napisać o odzieży, a jeśli temat was zainteresuje - może również i o włosach i makijażu~


1.


  Pierwsza, raczej dosyć oczywista rzecz - przezroczyste ramiączka. Co więcej nie używa się ich jedynie przy takich odkrytych strojach jak wyżej - w Korei w kulturze wpisane jest, że nie wypada zbytnio odsłaniać góry, dlatego widoczne ramiączka stanika spod ubrań to coś, czego gwiazdy k-popowe starają się unikać... nawet jeśli dużym dekoltem i tak mogą się pochwalić.

2.


Znowu za przykład posłuży mi Hyoseung z Secret.
Kolejny, bardzo przydatny trik - przezroczysty pasek do butów. Ileż to było przypadków, gdy idolowi podczas występu spadł but... (na przykład tu w 1:25). Szkoda, że nie ma rady na za wysokie buty, przez które idole się wywracają... ale jak to mówią, "żeby być pięknym trzeba cierpieć".


3.

Buty z ukrytą platformą to za to norma u męskich idoli. Ich wzrost często się zawyża, a potem okazuje się, że te dodatkowe 5 centymetrów pochodzi właśnie od wkładek lub ukrytej platformy w środku. Z tego co zauważyłam, w takich butach najbardziej lubuje się G-Dragon ;)

4. 


Ostatnia ciekawostka - czy zastanawiało was kiedykolwiek jak to jest, że mimo tak przerażająco krótkich spódnic i sukienek trzymają się one na swoim miejscu? Jeśli tak - zagadka rozwiązana. Do tego używa się specjalnych spray'i antystatycznych, które utrzymują garderobę idoli w odpowiednim miejscu.

Mam nadzieję, że post się wam spodobał. Do przeczytania~♥

4 komentarze:

 1. Ciekawe :D Z tymi sprayami to przydatna sprawa :D
  http://boredofficially.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. o platformach wiedzialam od dawna, ale to z tymi paskami... cóż, świetny pomysł XD ciekam z niecierpliwością na post o makijażu~

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekam z niecierpliwością na post o włosach i makijażu. Ten post bardzo mnie zaciekawił i nie sądziłam że k-popowe gwiazdy mogą mieć takie wpadki. Czasami się zastanawiam jak niektóre dziewczyny z takich koreańskich zespołów tańczą i skaczą w litach, serio dziwnie to wygląda no i do tego że one zazwyczaj się nie wywracają a lity to przecież wysokie buty :")

  OdpowiedzUsuń