16.01.2015

Kanon piękna w Japonii

  Rozmawialiśmy już o ideale piękna w Korei Południowej. W końcu nadszedł czas na Japonię! Już nie pamiętam gdy ostatnio wgłębiałam się w jej kanon piękna, chociaż japońskie techniki na piękno kocham i regularnie stosuję.
  Cóż - pod względem kanonu Japonia jest nieco łaskawsza od Korei. Operacje plastyczne są niemal nieakceptowalne, ponieważ uważa się tam, że nie powinno zmieniać się tego, co dali nam rodzice. A co dalej?

1. Duże oczy


  Duże, okrągłe oczka to oznaka młodości, dlatego w Japonii lubi się je optycznie powiększać i podkreślać - zazwyczaj robi się to za pomocą soczewek, tasiemek do powiek i sztucznych rzęs.

2. Drobne usta


 Stosunkowo wąskie, ale pełne usta również uważane są za urocze. Mówi się też, że za takowe uważa się krzywe zęby które Japończykom dosyć często się zdarzają, jednak to nie prawda - to znikomy trend, który nie jest popularny.

3. Piękne, gęste włosy


Kto by takich nie chciał, prawda? W Japonii jednak częściej zwraca się na to uwagę i często można zauważyć dziewczyny z natapirowanymi włosami (poza tym w samym stylu gyaru dominują tylko takie fryzury). Poza tym Japończycy nie lubią włosów na... rękach. Podobno ma się to też do Korei, ale to zapewne spowodowane jest tym, że Azjaci z reguły są nieco mniej "włochaci" niż osoby rasy kaukaskiej.

4. Figura
Tutaj na szczęście nie panuje moda na wychudzonie. Oczywiscie - kobieta powinna być drobna i szczupła, ale nikomu nie przeszkadzają drobne kragłości czy sylwetka przypominająca raczej tą dziecięcą.

5. Jasna cera


Tak samo jak w Korei - unikanie promieni słonecznych jest czymś normalnym; produkowane są nawet parasolki ze specjalnym podszyciem, chroniącym przed promieniami UV.

Na szczęście japoński kanon nie jest tak ściśle określony, dzięki czemu społeczeństwo z pewnością nie czuje takiej presji, jaką odczuwa się w Korei. W każdym kraju są jednak rzeczy, na które mniej lub bardziej zwraca się uwagę ;)

A Wy który kanon piękna bardziej preferujecie - elastyczny kanon japoński, czy ściśle określony kanon koreański? ♥

5 komentarzy:

 1. Jest w tym dużo racji. :) Jeśli jednak chodzi o te krzywe zęby, to zauważyłam, że po prostu zależy to od osoby której się zapyta.. Raz usłyszałam (od Japonki), że nikt na to nie zwraca uwagi, a raz od innej Japonki, że jest to uważane za bardzo słodkie i sama chciałaby takie mieć!

  OdpowiedzUsuń
 2. Japoński kanon :)
  A jeszcze bardziej ten chiński.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie uważasz że takie kanony są chore? Nie odbieraj tego jako krytykę, chciałabym poznać Twoje zdanie na ten temat

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja słyszałam gdzieś, że również w Chinach krzywe zęby uważa się za atrakcyjne. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. A co z nosem? Musi być maluśki, że prawie go nie widać czy to raczej obojętne?

  OdpowiedzUsuń