01.11.2014

Nastały czasy, gdzie wygląd jest najważniejszy

  XXi wiek ewoluuje i pojawiają się wynalazki i mody, które już nikogo nie zaskakują. Jednak to, co również przywędrowało do nas z biegiem czasu, to przekonanie, że dobrym wyglądem można osiągnąć wszystko - i co straszniejsze, pod wieloma względami jest to prawda. Ale czy warto poświęcać całe swoje zmartwienia i czas na wygląd?


  Oczywiście - wygląd jest ważny. Nasza prezencja nie tylko mówi o tym, czy mamy w domu mydło i wodę, ale to, czy potrafimy być indywidualni, zwracać uwagę na szczegóły, jaki mamy gust, czy w ogóle go mamy i czy przejmujemy się tym, jak wyglądamy.
  Jednak w XXI wieku coraz częściej uwagę zwraca się tylko na wygląd - przynajmniej w moim mniemaniu. Chyba lekką przesadą jest, gdy posadę dostaje ta ładniejsza i lepiej ubrana, nie? W wielu przypadkach już nawet nie zwraca się uwagi na to, co dana osoba ma do powiedzenia. Zwłaszcza takie zjawiska mają miejsce w Korei Południowej, której to w końcu ten blog po części jest poświęcony.


  Granica między dbaniem o siebie a obsesją stała się bardzo cienka. Doceniam osoby, które bardzo o siebie dbają, jeszcze bardziej doceniam te, dla których problemem nie jest ubranie dresu czy wyjście z domu niepomalowaną.
  Dosyć dziwne za pewne jest czytanie takiego posta na blogu o urodzie i modzie, ale nawet takie zakochane w kosmetykach stworzenia jak ja mogą mieć różne poglądy na kwestię dbania o siebie (≧ω≦) Może przesadzam, może nie, ale podzielić się swoimi przemyśleniami zawsze można.

A co wy myślicie o obsesji na punkcie swojego wyglądu? Nic szkodliwego, czy może faktycznie ma to zły wpływ na człowieka?

Do przeczytania♥

2 komentarze:

  1. Niewątpliwie we wszystkim trzeba znaleźć umiar. we WSZYSTKIM
    www.nikodemcio.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiadomo że każdy chce dobrze wyglądać, ale moim zdaniem łatwo popaść w przesadę. Wystarczy spojrzeć na te nadmuchane botoksem i silikonem celebrytki, na siłę usiłujące zatrzymać młodość. Przykre.

    OdpowiedzUsuń