16.11.2014

Na co zwrócić uwagę kupując perukę

  O peruki pytań dostaję mnóstwo. Nie do końca wiem czemu, bo sama posiadam zaledwie jedną, chociaż miałam też "styczność" z perukami znajomych. Dlatego w tym poście odpowiem na kilka pytań, które się powtarzają - takie małe, perukowe FAQ.


1. Na co zwrócić uwagę kupując perukę?
Przede wszystkim na materiał, z którego jest zrobiona. Jak pytam wzdłuż i wszerz, oraz z własnego małego doświadczenia wiem, że jednym z lepszych materiałów jest Japanese Fiber / Heat resistant fiber. Nigdy syntetyczne!
Poza tym należy patrzeć, czy peruka jest odporna na ciepło, czy zawiera wig cap (siateczkę na włosy) oraz na opinię sprzedawcy.

2. Czy 50 zł za perukę to nie za mało?
Jeśli sprzedawca ma dobrą opinię, to nie. Sama za swoją dałam 60 zł, a ludzie zawsze się mnie pytają, czy to moje naturalne lub czy przedłużyłam włosy.

3. Czy peruki się niszczą?
Nie wiem jak przy krótkich, ale przy długich to nieuniknione nawet, jeśli są z dobrego materiału. Prawdziwe włosy również im dłuższe, tym łatwiej się niszczą.

4. Jak dbać o perukę?
Istnieją specjalne spreje do ich rozczesywania, poza tym perukę powinno się związywać i trzymać w jakimś worku, pudle - czymkolwiek, gdzie się zbytnio nie zakurzy ani nie będzie leżeć rozwalona.

5. Skąd zamawiać?
Ja zawsze polecam eBay, bo nigdy z innymi nie miałam styczności, chociaż wiem, że Berry Tsukasa często recenzuje (pozytywnie) peruki z Unisqo.

Należy też pamiętać, że peruki przeznaczone do cosplayów nigdy nie będą wyglądać naturalnie - czy to ze względu na ścięcie, długość, kolor czy materiał (bo takie wigi raczej rzadko są robione z bardzo porządnych materiałów).

Jeśli coś pominęłam - napiszcie w komentarzu, wtedy zaktualizuję faq~

Mam nadzieję, że post okazał się przydatny, a teraz - miłego niedzielnego wieczoru♥


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz