16.08.2014

Diety koreańskich idoli - jak wyglądają?

  Koreańskie idolki napawają nasze oczy zgrabnymi, wyćwiczonymi ciałami, lub nie raz - przesadnie - wychudzonymi nogami. Nie wszystko jednak bierze się z genów i z tego, że "są Azjatkami". Niemal wszystkie idolki poddają się dietom, a już na pewno wszystkie - ćwiczą.
  Oczywiście mężczyźni tutaj również nie są święci, ale oni poświęcają większą uwagę mięśniom (ABS przecież są obowiązkowe) aniżeli ostrym dietom.

Jimin z AOA między comebackiem z "Mini Skirt" a "Short Hair" schudła 5 kilogramów
Ten post nie ma w zamiarze namówienia nikogo na taką dietę - broń Boże! Zamiarem jest raczej pokazanie, że nawet uwielbianie przez wszystkich idolki muszą nad sobą pracować, aby osiągnąć taką, a nie inną figurę.

Shin Jimin (AOA)      Jimin przed comebackiem z "Short Hair" schudła 5 kilo i jej obecna waga wynosi...41 kilo. Jej sekretem na taką zmianę jest jeden posiłek dziennie i masa ćwiczeń.


Park Bom (2NE1)        


Bom jest znana ze swojej świetnej figury. Niegdyś jej sposobem na jej utrzymanie były arbuzy. Jest to dieta, gdzie je się jedynie jeden rodzaj dania -  w tym wypadku arbuza - w sporych ilościach (ale też bez przesady, bo co za dużo to niezdrowo). A arbuz nie dość, że oczyszcza ciało z toksyn, to przyspiesza przemianę materii i nawadnia.

Girls' Generation             Dziewczyny przyznały kiedyś, że oporów przed jedzeniem nie mają, jednak nawet im zdarzają się diety. Zespół na śniadanie jadał ryż, grillowanego kurczaka, sezonowe warzywa i brokuły, na obiad - również ryż z kurczakiem, ale z papryką, migdałami i kapustą. Na kolację jadły słodkie ziemniaki, jajka, kapustę i paprykę. Wielu z nich jednak przestało wyglądać przesadnie chudo i dziewczęta zdecydowanie wyglądają zdrowiej!

Hyuna (4 Minute)           Mimo, że do promocji z piosenką "Red" Hyuna nie odchudzała się, do promocji z "Bubble Pop" schudła do wagi 39 kilo. Gdy się odchudzała, jej sekretem na utratę wagi nie było nic wielkiego - zero fastfoodów, windy zastępowała schodami i oczywiście - ćwiczyła. Przyznała też, że codziennie gra przez około 2,5 godziny w... badmintona.

Na koniec podzielę się zabawnym filmikiem, gdzie w Show Champion gwiazdy pokazują swój "diet dance":


Może kiedyś jeszcze bardziej zagłębię się w temat i podzielę się z wami ciekawszymi sposobami koreańskich idolek. Generalnie często widuję diety opierające się na jednym posiłku i ćwiczeniach, co nie uważam za zdrowe.

Do przeczytania~♥

4 komentarze:

 1. Muszę zagłębić się w temat tych arbuzów. Nie wiedziałam wcześniej o ich tylu korzystnych działaniach.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeden posiłek dziennie raczej u mnie nie przejdzie XD ale arbuz... why not.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy wpis ^^ Ale jeden posiłek dziennie - ona musi być wycieńczona. No ale cóż, czego się nie robi dla super figury.
  A co do zainteresowanych dietą arbuzową - je się ok. 2,5kg arbuza dziennie przez max. 5 dni. W trakcie takiej diety można schudnąć kilka kilo, ale ZAWSZE z efektem jojo. Więc jak chcecie szybko schudnąć na jakąś okazję, to polecam, ale nie bierzcie tego jako "dietę cud". Stosuję ja raz na jakiś czas, żeby oczyścić organizm z toksyn. ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej! Widzę tu komentarze sprzed kilku lat, jednak nadal mam nadzieję nic się nie zmieniło w swiecie koreańskiego odchudzania, nie radykalnie w każdym razie... Czy mógłby ktoś polecić jakąś dietę na zrzucenie zbędnych kilogramów w pasie i nogach? Mam 15 lat.JAKIES ĆWICZENIA I DIETA~byłabym bardzo zobowiazana, gdyż mam tylko 3 miesiące do wylotu do Francji. A jak zapewne każdy się domyśla chciałabym do tego cZasu uzyskać fajną figurę ^^

  OdpowiedzUsuń