14.07.2014

Jak zamawiać z Taobao?

  O dziwo zamawianie z Taobao jest o wiele łatwiejsze niż zamawianie z eBaya czy innych zagranicznych stron. Dlaczego? Nie musicie mieć PayPala. Dlaczego? Bo płacicie pośrednikowi w Polsce, a nie za granicą. Z tego powodu zamawianie z Taobao jest bardzo wygodne, jak i również opłacalne - wiele rzeczy jest tam po prostu bardzo tanie.

Dobra, ale przechodzimy do tego, jak się zamawia.

1. Wchodzicie na Taobao, gdzie od razu widać miejsce do wyszukiwania upragnionych rzeczy.


2. Ponieważ to chińska strona, aby coś wyszukać najlepiej po prostu włączyć sobie Google Translate i wpisać z polskiego na chiński wyszukiwane słowa, na przykład jeśli szukamy lolicich butów, wpisujemy "sweet lolita buty" i to, co nam wyjdzie - 甜美洛丽塔鞋 - wklejamy do wyszukiwarki.3. Jeśli wam wygodniej, możecie pozwolić przeglądarce przetłumaczyć stronę, ale nie jest to konieczne, dopóki nie chcecie sprawdzić opisu danego przedmiotu. Szukacie to, czego potrzebujecie, wędrując po stronach  tak samo jak na Allegro czy eBayu, a gdy już znajdziecie to co chcecie - obczajacie, czy materiał, rozmiar ten i decydujecie się na zakup. Waluta to chinskie yuany, więc jeśli na przykład buty kosztują 200 yanów, to kosztują 100 złotych - po prostu, połowa ceny.

Kiedy już chcecie dokonać zakupu liczcie się niestety z tym, że za przesyłkę może wyjść wam tyle samo co za przedmiot. Dlaczego?
1. Najpierw paczka idzie od sprzedawcy to pośrednika w Chinach.
2. Pośrednik w Chinach wysyła paczkę do pośrednika w Polsce, przy czym im cięższy przedmiot, tym wyższa cena.
3. Pośrednik w Polsce wysyła paczkę do nas.

Ja korzystałam z usług Itonia Shopping Service i gorąco je polecam, nie musicie się o nic bać i wiele osób zamawiających z Taobao może potwierdzić wam, że to bardzo dobra usługa.
Piszecie do pośredniczki, podajecie link do przedmiotu, który chcecie, a ona powie wam, ile was to wyniesie, spyta o szczegóły jak rozmiar rzeczy, wykonanie (przy butach byłam pytana, czy mają być błyszczące czy nie) i tak dalej. Najpierw płacicie za przedmiot i wysyłkę na terenie Chin (lub terenie Chin i Polski), które kosztują obie około 10 złotych oraz prowizję dla pośrednika. Dopiero potem, gdy wiadomo będzie, ile będzie kosztować wysyłka do Polski, płacicie i za to. Przelewów jest sporo, ale przynajmniej można to rozłożyć sobie w czasie, bo paczka nie idzie tak szybko - mi szła około miesiąca.

Poza tym nie jest też tak, że na Taobao jest sama tzw. chińszczyzna, bo jak wszędzie - można trafić na lepsze i gorsze wykonanie.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam to w miarę jasno, gdyż nie jestem dobra w tłumaczeniu.
Miłych zakupów (◡‿◡✿)

9 komentarzy:

 1. Ile ci mniej więcej idzie taka paczka z taobao (wliczając w to cały ten czas poświęcony na zamawianie)?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie kuś mnie na kolejne zakupy, szatanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. I wszystko jasne! Świetny post :3 Na pewno się przyda, dziękuję ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam, że nie trzeba paypala :3 Przydatny post, dzięki :) A i jeszcze taki pytanie, czy mogłabym płacić przelewem pocztowym czy muszę za pomocą konta bankowego? :_:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to już się trzeba spytać pośredniczki, bo to raczej od niej zależy ^^"

   Usuń
 5. Zamówłam te ostatnie, czarne buciki widoczne na screenie ^^ Właśnie mi doszły i są przecudowne :*

  OdpowiedzUsuń
 6. A po co płacic posrednikowi jak zasada jest taka sama jak na allegro.. kupujesz , placisz i chinczyk Ci wysyła.. nie trzeba wysyłac 3x tylko towar idzie od razu do Ciebie..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka, że trzeba mieć chinskie konto/adres - nie wysyłają paczek za granicę :) Chyba, że coś się zmieniło na przestrzeni lat.

   Usuń