21.06.2014

Dlaczego Koreanki robią sobie operacje plastyczne?

  Codziennie widując zdjęcia i filmiki swoich idoli, ulzzangów czy modelów zdążyłam się przyzwyczaić do nie oceniania ich zbyt powierzchownie. Dosyć często miewam myśli "Ciekawe, czy ten nos jest prawdziwy" albo "Wygląda, jakby dostała paraliżu twarzy". W Korei Południowej operacje plastyczne są raczej codziennością, a wiele dziewcząt prosi o operację jako prezent na 18-te urodziny.

Park Bom jest znana z bardzo sztucznej twarzy
Jednak co jest powodem takiego popytu na poprawy wyglądu? Czy to pragnienie upodobnienia się do osób rasy kaukaskiej?
Nic bardziej mylnego.


Jeśli spojrzymy na Koreanki nie sądzę, aby ktokolwiek pomylił je z Europejkami. Pewnie, są wyjątki i istnieją osoby, które faktycznie upodobniają się do rasy kaukaskiej, ale mówimy teraz o takich przypadkach, gdy operacje nie są tak drastyczne i nie polegają na próbie zmiany swojego pochodzenia.

Jednym z powodów, dla których Koreanki poddają się operacjom plastycznym jest ściśle określony kanon piękna. Nikt nie rodzi się idealny, ale dziewczętom z Korei zależy na tym, aby idealną się stać.
Postów o kanonie piękna w Korei było wiele, ale jeśli nie mieliście okazji przeczytać - zapraszam TU i TU.


Kolejnym powodem jest dosyć prosta rzecz - nie wszystkie Koreanki są urodziwe. Wiele osób myśli, że po ulicach chodzą same ulzzangi a spotkać brzydką dziewczynę to cud, jednak nic bardziej mylnego. Koreanki to ludzie - tak samo jak i my - dlatego rodzą się i te naturalnie piękne, jak i te mniej. Świetnym przykładem jest ten blog, który pokazuje jak drastycznie mogą zmienić się ich twarze - KLIK.

Oglądając tego bloga można zauważyć, że częstym problemem Koreanek nie są wcale opadnięte powieki czy płaski nos, ale... kwadratowa lub duża szczęka. Koreanki faktycznie - są drobnej budowy, więc widząc jakąś z malutką buzią nie widzimy w tym nic dziwnego, jednak nikt nie jest taki sam i zdarzają się również i takie osoby, których szczęka potrzebuje poprawki.

Ostatni powód to czysto problemy zdrowotne - nawet jeśli wiąże się to z lekką zmianę rysów. Chociażby Minzy z 2NE1 poddała się takiej operacji, ponieważ cierpiała na ciągły katar (jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, jednak z ang. rinihits - może spowodować astmę i nie tylko, Jung Kook z BTS ma ten sam problem, więc wydaje mi się, że nie jest to wcale takie głupie usprawiedliwienie). 


Jakie operacje Koreanki fundują sobie najczęściej?
-
Podniesienie powiek, aby pojawiło się na nich załamanie; czyni to oczy większymi
- Podniesienie końcówki nosa lub wstawienie implantu tak, aby mostek nosa był widoczny
- Zwężanie nosa
- Operacje szczęki - nie tylko na kształt v-line, ale często tylko po to, aby szczęka była mniejsza
- Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego (bodajże) pod oczy, aby mieć widoczne aegyo sal

Nie oznacza to jednak, że wszystkie Koreanki poddają się operacji. Znam wiele bardzo urodziwych Koreanek, które są śliczne - a na pewno naturalne, bo zbyt młode aby operację przejść. Chciałam jedynie przedstawić powody, dla których operacje są wykonywane, ponieważ bardzo nie lubię słuchać jakie to Koreanki sztuczne lub upodobniające się do Europejek. Niech będą sobie sztuczne - chyba najważniejsze jest, aby dobrze czuć się w swoim ciele.

Mam nadzieję, że tym postem uda mi się wyleczyć niektórych z kompleksów - mi to pomogło, bo nie załamuję się już tak na widok pięknych Koreanek. Nikt nie broni nam dążyć do naszej własnej, prywatnej perfekcji i jeśli coś nam się w sobie nie podoba uważam, że mamy pełne prawo to zmienić.

A wy co sądzicie o operacjach plastycznych? Uważacie je za zbędne, czy nie przeszkadzają wam?


3 komentarze:

  1. Myślę, że w Korei nieco z tymi operacjami przesadzają ;;

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja uważam że operacje plastyczne to coś cudownego. Sama zamierzam niedługo poddać się takowej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Podpisuję się pod komentarzem wyżej. Myślę, że to straszne że Koreanki mają takie parcie na bycie pięknymi... w sensie - kto by nie chciał być pięknym, ale no... bez przesady

    OdpowiedzUsuń