09.03.2017

Piosenki, które podnoszą na duchu

Muzyka ma różny przekaz, ludzie różnie ją interpretują i w rożnych celach jej używają - do tego jest stworzona. Osobiście jestem otwarta i dla mnie muzyka wcale nie musi mieć przekazu - ile jest świetnych hitów, do których można potańczyć! Istnieje jednak wiele piosenek, które swoim tekstem, w połączeniu z odpowiednim brzmieniem, potrafią podnieść nas na duchu, zmotywować do działania czy wpuścić w nas trochę wiary w siebie. Czasami wystarczy muzyka, aby wyjść z doła. Podzielę się z Wami tymi piosenkami, które dokładnie tak działają na mnie - jednak bardziej niż na samym brzmieniu skupię się na tekście.

♥ Maroon 5 "Don't Wanna Know"Piosenka co prawda opowiada o rozstaniu, ale jak dla mnie jest pomocna wtedy, gdy myślę o dawnych znajomych. Pomaga mi przekonać samą siebie, że nie interesują mnie już te stare, nieraz toksyczne znajomości, niewiedza czasem bywa lepsza niż nagminna ciekawość.

♥ Selena Gomez & Kygo "It ain't me"Czasami, gdy nasze relacje z innymi nie są najlepsze, możemy czuć się winni nawet, gdy nie jest to nasza wina. Tekst tej piosenki ma, jak dla mnie wydźwięk - "kto to dla ciebie zrobi, jeżeli nie ja?". Jeżeli staramy się być jak najlepszymi przyjaciółmi dla innych, nie mamy powodów, by czuć się winnymi. Trzeba znać swoją wartość, a nasze dobre gesty powinny być doceniane, aby relacja była zdrowa. W przypadku toksycznych przyjaźni warto powiedzieć, tak jak w piosence - osobą będącą przy tobie nie będę już ja.

BTS "A Supplementary Story: You Never Walk Alone"Nieraz możemy czuć się samotni, bezsilni i do niczego. Ludzie mają tendencje do powątpiewania w siebie. Zapominamy jednak, że mamy rodzinę, znajomych, czasami rodzina to jedyni przyjaciele, czasem przyjaciele to jedyna rodzina. Trzeba doceniać obecne, trwające przy nas osoby, a zamiast dołować się - wziąć sprawy w swoje ręce. Jak to w piosence - czołgaj się, idź, biegaj. Ale zawsze dąż do celu.


Rap Monster "Do You"To świetna piosenka, gdy wstydzimy się wyrazić siebie - chociażby wyjść ubranym tak, jak tego chcemy. Czasami próbujemy aż za bardzo spełniać oczekiwania otoczenia, a ta piosenka ma prosty, jasny przekaz - bądź sobą, reszta nie jest istotna. To twoje życie i możesz robić co tylko chcesz, o ile nie krzywdzisz przy tym nikogo.

Lady Gaga "Million Reasons"Ten utwór motywuje do tego, by wybaczać. Ludzie popełniają wiele błędów, ale czasem wystarczy jedna pozytywna rzecz, aby zostać przy tej osobie - "I've got a hundred million reasons to walk away but baby, I just need one good one to stay".
Inna piosenka Gagi warta uwagi, to stare dobre "Born this way" - wspaniały tekst o tym, że to jacy się urodziliśmy samo w sobie czyni nas wyjątkowymi.

GOT7 "Just Right"Tutaj mamy przyjemne kombo - pokrzepiający tekst, zabawny teledysk i układ taneczny. Piosenka w sam raz, gdy złapią nas doły z powodu kompleksów - swoim brzmieniem utwór sprawia, że nic, tylko się uśmiechnąć :)

Justin Bieber & DJ Snake "Let Me Love You"


Uwielbiam tę piosenkę, tak samo jak "Cold Water". Oba utwory mają tak magiczne, jak dla mnie, brzmienie, że tekst dodaje temu wszystkiemu uroku. Odnoszę wrażenie, że idealnie byłoby słuchać tego jadąc gdzieś samochodem, z dala od problemów i stresów, a piosenka sama w sobie motywuje do posuwania się naprzód i nie poddawania się.

Kid Ink "One Day""but don't you ever take that shit for granted 
Take a second look away and they gon' take advantage 
This life ain't never gonna go the way you planned it 
Sometimes you gotta take a seat, just so you can stand it 
And everybody ain't gon' understand it"

Czasami trzeba sobie na spokojnie usiąść i powiedzieć - życie nie jest takie, jakie się wydaje. Nie jest takie łatwe, ale nie jest też takie złe. Ludzie muszą nauczyć doceniać się to co mają, ale też walczyć o swoje marzenia.W tym wypadku tekst nie do końca gra główną rolę, ale piosenka przywodzi mi na myśl ciepłe wspomnienia, ma beztroskie brzmienie i w pewien sposób opowiada o przyjaźni. "Don't let it be our final song", skojarzyłabym tutaj sobie również z daniem drugiej szansy osobie, która popełniła błąd.


Może Wy macie piosenki, które dodają Wam energii do życia? Te powyższe to tylko garstka tych, które lubię słuchać w ramach motywacji czy gdy mam gorszy dzień.

Do przeczytania~♥


Ask ✩ Instagram1 komentarz:

  1. Mnie naprawdę motywuje do działania "Tomorrow" i "Never mind" BTS ;)

    OdpowiedzUsuń