15.05.2016

Tatuaże w Korei Południowej

Hej!

 Na dzisiaj dosyć prosty i krótki temat. Jako osoba, która bardzo lubi sztukę tatuowania, postanowiłam podzielić się z Wami tym, jak to wygląda w Korei Południowej. Jest ono legalne i koreańskie prawo nie zabrania wykonywania tatuaży - jednak jest tam nakaz dotyczący tego, kto takie tatuaże może wykonywać. Tatuażysta powinien posiadać licencję doktora medycyny. Oczywiście jednak, wielu z nich działa nielegalnie, będąc świetni w tym co robią, jednak nie będąc doktorami. Zawód tatuażysty bowiem w Korei nie istnieje. Więcej możecie przeczytać na przykład tu: KLIK.
Na Instagramie można znaleźć mnóstwo wspaniałych artystów, takich jak Kiiji, Grain czy Zihwa. Nadal jednak, wśród starszego pokolenia, tatuaże kojarzone są z przestępcami i gangami, dlatego jest to pewnego rodzaju temat tabu. Ludzie nadal posyłają wytatuowanym osobom krzywe spojrzenia, a starsi ludzie mogą się nawet takich osób bać. Niżej udostępniam filmik, w którym Koreanka po wielu latach przyznaje się przed rodzicami, że jej ciało jest w większej części wytatuowane. Jaka była ich reakcja? Przekonacie się, oglądając.Inny filmik autorstwa tego samego kanału, gdzie szerzej opisane jest to, co zawarłam tutaj.


Zastanawia mnie, czy rząd przymyka na to oko, czy chociażby idole, którzy posiadają tatuaże i są osobami publicznymi, faktycznie tatuowali się u lekarza. Bo na dobrą sprawę kto z licencją doktora podejmie się sztuki tatuażu? Możliwe, że po prostu faktycznie jest to ignorowane zwłaszcza, że nielegalnych studio tatuażu jest ponad 20 tysięcy.A Wy co uważacie na ten temat? Myślicie, że Korea z czasem stanie się bardziej otwarta na kulturę tatuażu?

Ask ✩ Instagram


2 komentarze:

  1. Myślę, że nie trzeba iść tak daleko aż do Korei. U nas nadal źle są odbierane tatuaże, szczególnie przez starsze pokolenie. Miejmy nadzieję, że kiedyś to się zmieni.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy jest ten temat tatuaży w Korei, chętnie zobaczyłabym filmik, gdzie ktoś schodzi do podziemi i ukazuje te nielegalnie działające osoby.

    OdpowiedzUsuń