13.03.2015

White Day w Korei

  Już jutro 14 marca, a co za tym idzie - White Day! O co chodzi?
W Korei wyróżnia się 13 "świąt" poświęconych miłości. White Day to jeden z nich - jest to dzień, który jest odpowiedzią na Walentynki - w Korei 14 lutego to dziewczyny obdarowują mężczyzn. W marcu zaś to chłopcy mają okazję popisać się przed swoją drugą połówką!
  Oczywiście, święto to pochodzi oryginalnie z Japonii, jednak dziś chciałam się skupić tylko na tym, jak wygląda to w Korei Południowej.
  Jak można się domyślić, nie jest to typowe kalendarzowe święto. Porównanie dwóch koreańskich kalendarzy - fanowskiego oraz zwykłego, "biurowego":  Z okazji White Day mężczyźni wręczają kobiety biżuterię, kwiaty, słodycze (jednak nie czekoladę, którą to wręcza się w walentynki) - najczęściej lizaki, organizują też romantyczne wyjścia i kolacje. Sklepy natomiast zawalone są uroczymi upominkami, prezentami i pakunkami. Wbrew pozorom prezenty wcale nie muszą być białe, haha.

cr: Cute Korea

  Podejrzewam, że jutro - a możliwe, że nawet już i dzisiaj ze wzgledu na różnicę czasową - koreańscy celebryci zasypią portale społecznościowe kolorowymi zdjęciami dlatego pomyślałam, że może warto - wyjątkowo - napisać o jakimś koreańskim święcie. Jeśli chcecie poczytać o innych dnaich zakochanych w Korei, zapraszam tu!

Poza tym takie święto to zawsze dodatkowy pretekst do spędzenia dnia z pizzą lub kawałkiem ciasta, prawda? ♥

2 komentarze: