05.09.2014

[TEST] Sprawdź, czy poradziłabyś sobie jako trainee!

  Wiele osób marząc o karierze w koreańskim showbiznesie tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, przez jak ciężkie chwile przechodzi wiele trainee czyli osoby, które trenują, aby zostać idolem. Nie jest to jednak również mission impossible, bo w końcu ci wszyscy Koreańczycy jakoś sobie radzą, prawda? Jednak jest to też kwestia kultury, bo tam od dziecka jest się przyzwyczajanym do ciężkiej pracy. Dlatego czy nie warto sprawdzić samego siebie aby zobaczyć, jak i my byśmy sobie poradzili? Oto mały plan dnia, który należy potraktować jedynie jako zabawę - możecie zrealizować go w wolny dzień i zobaczyć, jak sobie poradzicie oraz zrobić ten plan nieco elastyczniejszym do waszych potrzeb.

Pobudka. Nie ma, że boli! Kilka godzin snu to u gwiazd często normalka. Wiele z nich śpi jedynie 4 godziny dziennie, więc czemu i nie Ty?


Po śniadaniu i ogarnięciu się czas na mały trening. Włączamy muzykę i rozciąganko!


Po dwugodzinnych ćwiczeniach czas na praktykę naszego wokalu. Nieważne, czy lubicie śpiewać czy nie, wasz głos musi brzmieć jak u skowronka. W praktyce wystarczy, że sobie pośpiewacie w pokoju, ale nie ma, że boli.

O tej porze często odbywają się nagrania do programów muzycznych. W ramach tego możecie po prostu połączyć śpiew z tańcem, dając z siebie wszystko. I tak kilkanaście razy.


Mała przerwa na siku i wrzucenie czegoś na ząb.Gwiazdy mają również lekcje z tego, jak zachować się na scenie. Zabrzmi to może nieco wariacko, ale spróbujcie sobie wyobrazić, że przykładowo udzielacie wywiadu, ćwiczcie swoją charyzmę, dykcję i gesty.


Teraz czas na języki. Koreańscy idole przeważnie uczą się angielskiego, japońskiego i chińskiego, ale wy poświęćcie czas po prostu na ten język, którego sami się uczycie.


Mała przerwa na kolację.Znowu czas na taniec!Nie ma czasu na odpoczynek. Teraz kolej na dokładne przećwiczenie waszej aktualnie ulubionej piosenki. Koreańscy idole spędzają godziny na dopracowywaniu swoich partii w piosence.


Koniec męki na dzisiaj.Powtarzam - nie bierzcie sobie tego planu do serca!
Swoją drogą czy ktoś jest chętny na post o tym, jak wygląda przeciętny dzień z życia idola? Czego się uczą, czego im nie wolno, co wolno i jak to wszystko mniej więcej wygląda?

Do przeczytania~♥

9 komentarzy:

 1. fajny post, uwielbiam takie tematy!
  oczywiście ze jestem an to chętna!
  będę czekać aż napiszesz jak wygląda przeciętny dzień z życia idola
  pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze masz świetne pomysły co do notek, chętnie przeczytałabym też o przeciętnym dniu z życia idola. ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam już gdzieś ten plan, jak i wyczerpujący post o życiu idoli :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie czekam na ten post o życiu idola :d ^^

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że skosneoczy zrobiła lepszy wpis o dniu k-popowego idola http://skosneoczy.blogspot.com/2013/01/kulisy-k-popu-dzien-jak-co-dzien.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój post nie jest o dniu k-popowego idola, to zwykły test dla przeciętnego człowieka ._. Wpis SO czytałam już jakiś czas temu.

   Usuń
  2. Chodzi mi o to, że jednak czasowo są różnice i wydaje mi się, że wpis SO jest bardziej surowszy i wymagający dla 'przeciętnego' człowieka. I jeśli takowy człowiek chciałby sprawdzić się jako taki trainee, to myślę, że lepiej wziąć pod lupę ten surowszy harmonogram.
   Ps. Mogłabym spytać czy wzięłaś informacje na ten test z jakiejś konkretnej stronki, czy z głowy? To czysta ciekawość, żadna podpucha na hejt czy coś. Szukałam sama, ale jakoś nie natrafiłam na nic podobnego oprócz wpisu SO.

   Usuń
  3. SO pokazywała, jak wygląda życie prawdziwego idola, a mój post jest przeznaczony do wykorzystania dosłownie :)
   Z głowy, z głowy! Gdybym skądś czerpała wiedzę to podałabym creditsy na dole postu, zawsze tak robię ^^

   Usuń
 6. ja chcę ten post z życia idola!!! I JEAA!! MOGŁABYM BYC TAKIM IDOLEM BO NAWET MI NIE PRZESZKADZA TAKI PLAN DNIA *.*

  OdpowiedzUsuń