21.01.2014

Kanon koreańskiego piękna

Jedna z tych rzeczy, która nieco przeraża mnie pod względem Korei Południowej, to dokładny kanon tego, jak powinno się wyglądać. Nie istnieje coś takiego jak "a mi się bardziej podoba...". Są dokładne wytyczne, co uważa się za ładne - jasną karnację, czystą cerę, zarysowany mostek nosa. I mimo, że spotyka się coraz częściej osoby, które wolą naturalność (czyli brak operacji plastycznych), to kanon koreańskiego piękna nie zmienia się i tamtejsze kobiety robią wszystko, by zbliżyć się do ideału. To dlatego też tak wiele dziewczyn jest do siebie podobnych - ze względu na jedno pojęcie ideału każda kreuje się na to samo. W takim razie, jak powinna wyglądać idealna Koreanka?

1. V-line
Temat v-line był poruszany tu setki razy, i za pewne ten raz nie jest ostatni. Trójkątny kształt twarzy nadaje buźce młodszego i bardziej dziecięcego, delikatnego wyglądu. Ze względu na to nie tylko istnieją masaże na wyrobienie sobie takiego kształtu, ale także wiele osób przechodzi specjalne operacje.


2. Jasna, promienna cera
Żadnych przebarwień, sińców, piegów. Mimo to często zasługą czystej cery Azjatek są kremy BB, podkłady i rozjaśniające kremy; z natury są zazwyczaj lekko opalone, dlatego też często u celebrytów zauważa się białe buzie i bardziej opaloną resztę..


3. Szczupłą figura w kształcie litery S
Innymi słowy duże piersi, smukła talia i równie duży ładny tyłek. Nie jest to jedyny kanon piękna jeśli chodzi o figurę, ale jedno jest najważniejsze - bycie szczupłym. Dodatkowym atutem są bardzo długie nogi. Azjaci teoretycznie są szczupli z natury, ale patrząc na ich tryb życia nie ciężko stwierdzić, że on również przyczynia się do ich figury - siłownia, yoga, aktywny tryb życia, zdrowe odżywianie, stres w szkole czy w pracy również pewnie, jednak w niezdrowy sposób, przyczynia się do chudnięcia.
Jednak to nie oznacza, że nie ma grubych Azjatów. Oglądając ostatnio Annyeoghaseyo Counselor widziałam przypadek mężczyzny, który z 70-80 kg w ciągu 2 lat przytył do wagi 156 kg. Mimo to, już wtedy spotykał się na ulicy ze znaczną ilością dziwnych, na pewno niezbyt miłych spojrzeń. Po prostu wierzy się, że szczupła figura to zadbana figura.

4. Zarysowany nosek
Mieszkańcy krajów wschodnich rzadko mogą pochwalić się 'długim', delikatnie zarysowanym nosem, często mają je po prostu płaskie, i jak dla wielu z nas mały nos jest czymś pożądanym, to Koreanki robią wszystko, by ich nos wydawał się dłuższy - czy za pomocą rozświetlacza, czy operacji plastycznych.

5. Podwójna powieka
Jedni mają szczęście się z nią urodzić, inni muszą iść pod skalpel, by móc cieszyć się ładniejszym kształtem oka. Tym, którzy posiadają taką naturalnie zwyczajnie zazdroszczą (jako przykład mogę podać Kai'a z EXO, który jest dosyć znany z naturalnych, ładnych powiek).


6. Proste brwi
Niemal na kogo by nie spojrzeć, czy ze świata k-popu czy ładniejsze, 'przecietne' Koreanki, każdy z nich ma prosto zarysowane brwi. Z natury mają je ciemne, ale dosyć rzadkie, więc często po prostu je cieniują, czasami też rozjaśniają.

7. Aegyo sal
Czyli dowód na to, że jest się młodym, pięknym, uroczym. Nie są uważane za oznakę zmęczenia. Najbardziej znany ze swoich 'wałeczków' pod oczami jest Tao z EXO, a wśród ulzzangów - Song Ahri.


8. Włosy
Teoretycznie nic wymagającego - po prostu gęste i lśniące. Często jednak, gdy Koreanki upinają swoje włosy w kucyk czy koczka, wyciągają je lekko spod spodu lub tapirują na górze, by ich głowa nie wydawała się tak płaska (Azjatki mają zupełnie inny kształt czaszki - min. jeden z powodów, dla którego posiadają pojedyncze powieki).

Na koniec mała ciekawostka - krótka parodia od Brown Eyed Girls w której dziewczyny przyznają się do swoich operacji plastycznych i pokazują swoje oburzenie, że dla wielu to nadal tak kontrowersyjny temat.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz